O autorze
Prawnik, zawodowo zajmujący się podatkami. Stały felietonista „Parkietu”, dla którego rubryka gazety specjalistycznej jest zbyt ciasna. Na blogu nie będzie się ograniczał do jednego ulubionego tematu. Jeśli da się połączyć wędkarstwo, modelarstwo i książkę historyczną w jednym – zrobi to!

Bądźmy czujni! Rzeczywistość miesza się z fikcją!!!

Oto nadeszły czasy, gdy znów trzeba być sceptykiem. Nie można po prostu wierzyć i przyjmować za dobrą monetę wszystkiego. Trzeba myśleć, porównywać, analizować, a na końcu decydować. Zalewa nas fala sprzecznych informacji, a niewłaściwa selekcja tych informacji może prowadzić do błędów w wyborze.

Zacznijmy od skali makro. Jest w Polsce kryzys, czy go nie ma? Przez ostatnie osiem lat była zapaść? Nagle zamieniła się w „dobrą zmianę”? Czy Polska traciła czy zyskiwała na arenie międzynarodowej? Może traciła, skoro Tuska wybrali? Może zyskuje, skoro prezydent i premier nie muszą się z nikim spotykać? A co z naszym potencjałem militarnym? Olbrzymi, skoro nowa władza myśli już o atomówce? Czy niewielki, skoro zapraszamy usilnie żołnierzy z Kanady?

Ratingi rosną czy spadają? Podobno spadają i złotówka słabnie? Może to dobrze, bo funty i euro przysyłane z zagranicy dają złotówek więcej przy wymianie. I eksport też wzrośnie? Ale giełda spada i deficyt coraz większy... Ale deficyt to pestka. Jak wróci inflacja to więcej dostaniemy na lokatach! Ale realnie stracimy. 500 plus pomoże! Kwota wolna i uproszczony podatek!!! Znowu zmiany w przepisach?

Przepisy powinny być dla ludzi, nie dla prawników. Zwłaszcza, że poziom studiów coraz słabszy. Trzeba wymienić elity na lepsze. Młodym dać szansę. Ale zielarka, w radzie nadzorczej spółki energetycznej? Władza powinna mieć kontrolę nad strategicznymi gałęziami gospodarki. A konie z Janowa też są strategiczne? Wszędzie rozpanoszyli się komuniści i złodzieje! Poprzednia władza opływała w luksusy i dokonywała nadużyć! Ale ocenił to skazany za fałszerstwa minister! Prezydent go uniewinnił! Zarzuty były polityczne?


Najlepszy prezydent w historii wolnej Polski! Kim on jest, kto go zna, czym sobie zasłużył? Ma elegancką żonę! Pani prezydentowa milczy... Jak będzie chciała, to się odezwie! Przecież pokazała, że się nie boi prezesa. A dlaczego ma się go bać, przecież on jest tylko posłem i żadnej funkcji nie pełni. To mąż stanu i wielki Polak! Ucieka przed odpowiedzialnością, obraża i skłóca naród! Mówi prawdę, a tylko prawda nas wyzwoli!!!

Od kogo i czego? Od Unii! Od Euro! Od Niemców? Widać jakiś Niemców? W Polsce istnieje ukryta opcja! I grożą nam emigranci oraz terroryzm. Mamy jakiś emigrantów. Miliony... Chyba Polaków za granicą? Zabierają pracę Niemcom i Anglikom... Niech płacą, spalili nam Warszawę i nie obronili Gdańska! Za wolność waszą i naszą? Tylko za naszą, obcych czeka szubienica!

Rzeczywistość miesza się z fikcją. Odchodzą autorytety prawdziwe. Zostają same podróbki. Skazani ferują wyroki, administratywiści udają prawników. Na sędziów się pluje, nieudacznikom chce się stawiać pomniki. Trakt królewski w Warszawie pełen ludzi, ale przecież czarne jest białe, a białe jest czarne. I audyt taki świetny, i prezes pocałował...

Bądźmy czujni! Bądźmy mądrzy!!! Za chwilę będzie już za późno...
Trwa ładowanie komentarzy...